BARAZIA GJINORE, DISKUTOHET NE PRAG TE ZGJEDHJEVE!

Nė kuadėr tė programit  ” pėr njė partneritet pėr barazinė gjinorė” ėshtė organizuar nga rrjeti i grave Millenium dhe organizatagruaja nė Zvillim. Njė takim i cili mė shumė ngjante si njė takim i cili ishte organizuar pėr kandidaten ePS pėr bashkinė Shkoder Keti Bazhdari se sa pėr tė diskutuar programet mbi barazinė gjinore. Moderatoria Jeta Katro akuzoi kandidatėn Voltana Ademi pėr mosprezencen pasi sic u shpreh ajo kandidatja e pd pėr bashkinė shkoder  ka konfirmuar prezencėn nė kėtė takim. Por nėnkryetarja e Partisė Demokratike Greta Bardeli gjatė fjalės sė saj hodhi poshtė akuza e bėra dhe pohoi se nė asnjė moment kandidatja Ademi nuk ka konfirmuar prezencėn.

Njė takimi i cili ngjante si njė aktivitet i organizuar pėr tė rritur reputacionin  e Keti Bazhdarit pas ngjarjeve tė fundit tė ndodhura nė metropolijn verior, u hodhėn akuza dhe pėr neglizhencė nga ana e zyrės sė shėrbimeve sociale nė bashkinė shkoder, por specialistia e kėsaj zyre Jeta Xhabija e pranishmė nė kėtė takim pohoi tė kundėrten.

Ndonėsė ishte njė aktivitet i cili ishtė organizuar pėr tė diskutuar rreth programeve ” pėr njė partneritet pėr barazinė gjinorė” nuk ngjasonte nė njė tė tillė sepse barazia gjinore ishte njė temė e cila thuajse nuk cekur fare.

Lexoni dhe kete

MBYLLEN HYRJE DALJET NE AUTOSTRADEN MILOT-MAMURRAS

Dy familje nĆ« fshatin Prozhem tĆ« Kurbinit, pretendojnĆ« se janĆ« izoluar pĆ«r shkak tĆ« mbylljes …