BARDHI: ËSHTË MOMENTI QË ÇDO DEMOKRAT TË RIKTHEHET NË PARTI

Secili anëtar do ketë mundësi që me parimin një anëtar një votë, të zgjedhë përfaqësuesit e vet politikë në nivelin qendor dhe lokal. Kështu u shpreh sekretari i përgjithshëm i Partisë Demokratike, Gazment Bardhi, i cili ishte në Shkodër, ku zhvilloi takim me strukturat për propozimet për kandidatët për deputetë.

Ai bëri thirrje për çdo demokrat, i cili ka dhënë kontribut, që të rikthehet në parti, pasi është momenti për t’i kthyer mbështetjen demokratëve, mbi të gjitha për Shqipërinë.

Bardhi përsëriti edhe një herë thirrjen e tij ndaj Kuvendit që të miratojë draftin për reformën zgjedhore.

Lexoni dhe kete

PD: VJEDHJA SKANDALOZE ME MILOT – FIER

Përmes një deklarate të bërë nga Sekretari për Burimet Njerëzore, Ervin Minarrolli, Partia Demokratike bëri …