BASHA: 13-PRILLI DITA E BASHKIMIT TE SHQIPTAREVE

13 prilli do të shënohet si dita e bashkimit të madh të qytetareve, për shqipërinë Evropiane. Kështu u shpreh nga Kurbini kryepozitari Lulzim Basha i cili tha se protestat nuk do të ndalen deri në largimin e Edi Rames dhe krijimin i një qeveria tranzitore që mundosohen zhvillimin e zgjedhjeve të lira e të ndershme.

Gjate takimit me aktivin e Partisë Demokratike të qarqeve Lezhë dhe Diber, Basha u shpreh se Edi Rama është pengesa për mos hapjen e negociatave me bashkimin europian, ndaj largimi i tijë është emergjence kombëtare.

Kreu i demokrateve ka kërkuar angazhim maksimal të strukturave të partisë që drejton për pjesmarrje masive në protesten e 13 prillit në Tiranë.

Lexoni dhe kete

BASHA: RAMA PO BËN FUSHATË PËR TË MBULUAR KRIMET

Kryedemokrati Lulzim Basha ka dalë mbrëmjen e së shtunës në një tjetër konferencë për mediat. …