Saturday , 31 October 2020

BASHA: AHMETAJ NE KRYE TE FINANCES, LUFTE NDAJ OPOZITES

Kreu i PD, Lulzim Basha tha se emrimi i Arben Ahmetaj n krye t Ministris s Financave sht nj luft e re q qeveria po i shpall opozits dhe gjith shqiptarve.”Emrimi i Arben Ahmetaj sht lufta e re q Ramai shpall opozits , PD dhe gjith shqiptarve. Kshtu e lexojn njerzit, kshtu e lexojn miqt dhe partnert karshillkun e tij t hapur. Ne do ti prgjigjemi do t prballemi n Kuvend me kt emrim korruptiv. Do t vazhdojm betjen ligjore kundr zhvatjes s qytetarve.”

Basha akuzoi kryeministrin Rama se po bn karshillk dhe po sfidon mesazhee e sekretarit John Kerry.”Akoma po u ngritur nga Rinasi avioni i sekretarit Kerry, Rama autori i promovimit t individve me rekorde kriminale, prgjegjsi i korrupsionit ndrmori disa xheste q shkojn n drejtim t kundr madje jan sfid ndaj mesazhit q dha Kerry.Xhesti i par ishte q ish-deputeti i Lezhs, Arben Ndoka prezantoi prefektin e Lezhs. Xhesti i dyt ishte dalaj demonstrative e Edi Rams me Elvis Rroshin n Kavaj.”

Po ashtu Kryetari i PD, Lulzim Basha n mbledhjen e grupit parlamentar tha se me sekretarin amerikan John Kerry kishte diskutuar 3 shtje, dekriminalizimin, reformn n drejtsi dhe reformn zgjedhore. Duke u ndalur kjo e fundit, Basha tha se nga Sekretari Kerry mori mbshtjet pr zgjedhje t lira, duke kaprcyer kt breng t Shqipris.

Lexoni dhe kete

BASHA JEP DEKLARATËN E FORTË PËR RAPORTIMET E MINISTRISË

Kreu i PD, Lulzim Basha, ka dhënë një tjetër deklaratë të fortë, gjatë një komunikimi …