Wednesday , 27 January 2021

BASHA: EDHE NË PANDEMI, QEVERIA E KA BRAKTISUR SHKODRËN

Nga Shkodra, kreu i PD, Lulzim Basha, u shpreh se edhe në situatën e pandemisë, qeveria e ka braktisur Shkodrën dhe shkodranët.

Shifrat e vërteta të vdekjeve që fshihen nga Rama janë dhe më të këqija dhe do duhej të merreshin të gjitha masat, por ka vetëm fjalë dhe asnjë veprim tha Basha

Sipas Bashës, numri i infektimeve të raportuara në Shkodër është shumë i lartë dhe kjo gjendje kolapsi është përgjegjësi e keq menaxhimit të krizës.

Basha tha se për asnjë ditë të vetme, PD nuk ka bërë politikë me pandeminë.

Nga ana tjetër, kryebashkiakja e Shkodrës, Voltana Ademi, tha se në Shkodër mungojnë investimet nga qeveria…

Këtë të mërkurë, Basha zhvilloi një takim me biznesin e vogël në Shkodër.

Lexoni dhe kete

META: KOHA PËR TË MENDUAR DHE VEPRUAR PËR SHQIPTARËT

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, ka publikuar të dhënat e Eurostat për numrin e azilantëve …