BASHA: EDI RAMA TA HARROJE SE DO TE DIKTOJE ZGJEDHJET ME BANDAT DHE KRIMIN

Edi Rama duhet ta harrojë se do të ketë zgjedhje të diktuara nga bandat dhe krimi, deklarata ka ardhur nga Tamara ku ishte i pranishëm Lulzim Basha  në 72- vjetorin e kryengritjes antikomuniste të Kelmendit. Kreu I demokratëve ka ftuar të gjithë malësoret që me 18 Shkurt ti bashkohen protestes kunder qeverise në Tiranë.

Në Kelmend kreu i demokratëve premtoi qw do tw rikthehet ku premtoi ngritjen e kullës së Prek Calit dhe rikthimin e saj në një qendër muzeale. Në të njëjtën linjë, kreu i demokratëve të Malësisë së Madhe Anton Kokaj, 15 Shkurtin e ka cilësuar si një ditë kujtese.

Kryetari I partise demokratike mori pjese ne aktivitetin perkujtimor të 72- vjetorit të kryengritjes antikomuniste të Kelmendit. Pasi u prit nga qindra përkrahës në Tamarë Basha vendosur kurorë më lule në memorialin  e ngritur për të përkujtuar këtë kryengritje. Aktiviteti është përshëndetur edhe nga përfaqësues të shoqatës se ish- përndjekurve politikë.

Lexoni dhe kete

ALIBEAJ MBLEDH KRYESINĂ‹ E PD

Pas vendimit tĂ« GjykatĂ«s sĂ« Apelit qĂ« riktheu vulĂ«n tek grupi i Enkelejd Alibeajt, ky …