Thursday , 27 January 2022

BASHA: EDI RAMA TA HARROJE SE DO TE DIKTOJE ZGJEDHJET ME BANDAT DHE KRIMIN

Edi Rama duhet ta harroj se do t ket zgjedhje t diktuara nga bandat dhe krimi, deklarata ka ardhur nga Tamara ku ishte i pranishm Lulzim Basha n 72- vjetorin e kryengritjes antikomuniste t Kelmendit. Kreu I demokratve ka ftuar t gjith malsoret q me 18 Shkurt ti bashkohen protestes kunder qeverise n Tiran.

N Kelmend kreu i demokratve premtoi qw do tw rikthehet ku premtoi ngritjen e kulls s Prek Calit dhe rikthimin e saj n nj qendr muzeale.N t njjtn linj, kreu i demokratve t Malsis s Madhe Anton Kokaj, 15 Shkurtin e ka cilsuar si nj dit kujtese.

Kryetari I partise demokratike mori pjese ne aktivitetin perkujtimor t 72- vjetorit t kryengritjes antikomuniste t Kelmendit. Pasi u prit nga qindra prkrahs n Tamar Basha vendosur kuror m lule n memorialin e ngritur pr t prkujtuar kt kryengritje. Aktiviteti sht prshndetur edhe nga prfaqsues t shoqats se ish- prndjekurve politik.

Lexoni dhe kete

ZGJEDHJET E PJESSHME, CELIBASHI APEL QYTETARËVE

Komisioneri Shtetëror i Zgjedhjeve, Ilirjan Celibashi, i ka bërë thirrje qytetarëve të 6 bashkive ku …