Friday , 15 December 2017

BASHA IRONIZON: DREJTORET E HIPOTEKAVE U EMERUAN NGA VETE RAMA

Kryetari i PD, Lulzim Basha e ka quajtur një farsë mesazhin e kryeministrit drejtuar krerëve të hipotekave. Në një reagim në profilin e tij në Facebook, Basha ka deklaruar se këta drejtues janë emëruar nga vetë Rama, i cili edhe i ka mbrojtur përsa i kanë shërbyer interesit të tij.

“Edi Rama e ka ditur mirë dhe çdo ditë se kush janë krerët e hipotekave, sa hajdutë e sa abuzues janë. Por për të kanë qenë në rregull sepse i kanë shërbyer pushtetit të tij personal dhe miqve të tij. Ai vetë i ka caktuar, i ka mbrojtur dhe i ka shpërblyer kur i kanë kryer pazaret e tij si duhet, siç beri me Çyrben e Hipotekës së Durrësit, i cili pasi i shërbeu Shullazit në zyrë, i shërbeu deri në fund edhe në gjyq. Këtë shef hipoteke Edi Rama sot e ka bërë deputet. Çyrbja është modeli i tij për hipotekat, të tjerat janë dokrra pleniumesh që nuk i ha askush”, ka thënë Basha.

Lexoni dhe kete

META URON BASHEN PER 27-VJETORIN E THEMELIMIT TE PD-se, JA ÇFARE I THOTE

Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka uruar Lulzim Bashën në 27-vjetorin e themelimit të PD. …

Abonohu per lajmet e fundit
Thanks for signing up. You must confirm your email address before we can send you. Please check your email and follow the instructions.
Abonohu sot per lajmet me te fundit !
×
×
WordPress Popup Plugin