Wednesday , 25 November 2020

BASHA JEP DEKLARATËN E FORTË PËR RAPORTIMET E MINISTRISË

Kreu i PD, Lulzim Basha, ka dhënë një tjetër deklaratë të fortë, gjatë një komunikimi me gazetarët.

Ai tha se sipas denoncimeve, janë 2500 infeksione të regjistruara në ditë me Covid-19 në vend dhe sipas Bashës, po raportohen të dhëna jo të vërteta.

Transparenca për Covidin është kthyer në funksion të propogandës theksoi kryedemokrati.

Basha kërkon një angazhim më të madh dhe serioz nga qeveria në këtë situatë pandemie.

Lexoni dhe kete

KRYEKOMUNARI I MITROVICËS NË KRAH TË LIDERIT TË PD

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka pritur këtë të hënë në një takim kryekomunarin …