BASHA: KA ARDHUR ORA PR T ZGJEDHUR ANTON KOKAJN!

Ora ka ardhur pr t zgjedhur njriun e puns dhe garantin e dinjitetit pr Malsin e Madhe, Anton Kokajn, ka qn kjo deklarata e kryetarit t PD- s Lulzim Basha gjat mitingut madhshtor t organizuar n qender t qytetit t Koplikut. N fjaln prpara mijrva prkrahsve, Basha ka theksuar se Malsia tashm e ka zgjedhur kryetarin e saj, Anton Kokajn.

Drejtuesit e PD- s n Malsi t Madhe i kan br thirrje malsoreve q m 21 Qershor t votojn Anton Kokajn dhe t mos bien pre e presioneve t deputetit socialist Paulin Sterkaj.

Kandidati i Partise Demokratike ka shpalosur progamin per 4 vitet e ardhshme te qeverisjes lokale te Malesise se Madhe ndersa i ka kujtuar malsoreve se prej 12 vitesh Paulin Sterkaj eshte ngjitur ne damaret e malsoreve duke ju pire gjakun.

Pritja e kryetarit te PD- se Lulzim Basha ka qene madheshtore, ndersa malsoret kane lidhur besen per fitoren e Anton Kokajt me 21 Qershor.

Lexoni dhe kete

MEDIU: NË ZGJEDHJET E 25 PRILLIT, QYTETARËT TË SHOHIN INTERESAT E TYRE

Kreu i PR, Fatmir Mediu, zhvilloi disa takime me banorë të zonës së Levanit të …