Friday , 3 December 2021

BASHA KËMBËNGUL: NUK KA ZGJEDHJE ME 30 QERSHOR

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka zhvilluar këtë të marte një takim në selinë e PD, ku priti zëvendës ambasadoren e SHBA në Shqipëri, Leyla Moses-Ones. Në përfundim të këtij takimi, Basha nuk diskutoi atë që u fol në takim, por ripërsëriti faktin se nuk ka zgjedhje me 30 qershor, ndërkohë tha se votime bëhen edhe në Korenë e Veriut.

Ndërkohë, më vonë, Basha zhvilloi një tjetër takim, këtë herë me ambasadorin e BE, Luigi Soreca. Takime që vijnë në një javë vendimtare për vendin, pasi siç dihet këtë të dielë, qeveria ka planifikuar mbajtjen e zgjedhjeve vendore.

Lexoni dhe kete

PS SHKODËR MBLEDHJE PËR TË AFRUAR SA MË SHUMË GRA NË PARTI

Partia Socialiste dega Shkodër ka organizuar një mbledhje, ku në fokus ishte përcjellja e mesazhit …