Thursday , 15 April 2021

Basha: Koalicion vetem me qytetarin, jo me forca te kalbezuara!

reu i opozites lulzim basha ka nisur nga shenkolli i lezhes turin politik per te marre ne menyre te drejtperdrejte problemet dhe hallet e shqiptare,qe sipas tij jane e perditshmja e tyre. Per ti shkuar mbare ky tur, Basha kerkoi edhe bekimin e shenjterve.Duke iu referuar situates ne vend, kreu i opozites Lulzim Basha ka deklaruar se zgjidhjet e ketyre problemeve duhet te jene reale dhe jo fasada qe serviren nga qeveria aktuale. Sipas tij demokratet do te jene pjese e denoncimit dhe gjetjes se ketyre zgjidhjeve.

Basha nisi me premtimet per uljen e cmimeve te karburantit dhe energjise, ndersa i ka garantuar qytetaret se do ti demshperbleje per demin ekonomik qe kjo qeveri po u krijon shqiptare, para qe sipas bashes do te sigurohen nga sekuestrimi i pasurise se paligjshme te qeveritarve te qeverise Rama Meta. Basha ka hedhur poshte cdo mundesi per nje kualicion te mundshem per partite e majta ne pushtet, duke i konsideruar spekullimet lajmet e dala sot ne media se eshte diskutuar nje mundesi e tille.

Pas Shnkollit dhe Blinishtit kreu i Partis Demokratike Lulzim Basha e ka zhvendosur takimin e tij ne qytetin e Lezhs. Duku iu drejtuar qytetareve te lezhes basha ka deklaruar se e keqja qe reklamohet me ze dhe figure nga lezhjanet dhe cdo shqiptare eshte me e madhe se ajo cfare thuhet ne tribunat politike, ndersa ka shtuar se keto pakenaqsesi po kthehen ne nje uragan revolte dhe zemerimi ndaj kesaj qeverie. Investimet e nisura ne lezhe jane nje maske pe korrupsion,pasi sipas bashes ky qytet ka probleme te tjera dhe jo betonizimin e sheshit para bashkise, por ky eshte zakoni i vjeter i liderve te maxhorances aktuale qe hane fjalen e dhene dhe mbajne fjalet e fshehta mes tyre.

Lexoni dhe kete

MEDIU: RAMA DO QË SHQIPTARËT TË LARGOHEN NGA SHQIPËRIA

Kreu i PR, Fatmir Mediu, ka zhvilluar një takim me shtabin elektoral në Tiranë. Mediu …