BASHA KOMUNIKON ME DREJTUESIT MË TË LARTË TË BE

Kryedemokrati Lulzim Basha ka pasur një bisedë me drejtuesit e lartë të Bashkimit Evropian, të cilën e ka njoftuar vetë përmes një komunikimi me mediat pak minuta pas deklaratave të kryeministrit Edi Rama lidhur me qëndrimin e tij për BE.

Basha fajësoi Ramën për krizën ekonomike në të cilën ndodhet vendi, duke e cilësuar më të thellën në rajon.

Por, sipas tij, lajmi i mirë është që ditët e kësaj qeverie janë të numëruara.

Ndër të tjera, Basha theksoi se do të ketë mbështetjen e BE për kthimin e vendit në normalitet.

Lexoni dhe kete

VËSHTIRËSITË EKONOMIKE DHE PROBLEMATIKAT E TREGUT

Drejtuesi politik i PD në Qarkun Shkodër, Helidon Bushati, zhvilloi një vizitë në fshatin Kosmaç, …