BASHA: KREU I FRPD- se, “NJE ANTARE NJE VOTE

Me parimin njė anėtar njė votė do tė zgjidhet kryetari i ri i Forumit Rinor tė Partisė Demokratike. Lajmi ėshtė konfirmuar nga kreu i selisė blu Lulzim Basha i cili i bėri thirrje anėtarėve tė marrin pjesė nė debate dhe tė ushtrojnė tė drejtėn e votės pėr kryetarin e ri tė FRD-sė.

Nė njė postim nė rrjetin social “Facebook” Basha nėnvizoi se anėtarėsimi do tė vazhdojė deri mė 12 nėntor. Zgjedhjet pėr kryetarin e ri tė Forumit Rinor tė Partisė Demokratike, kanė hyrė direkt nė fazėn e tyre intensive.

Kandidaturat e zyrtarizuara pėr tė marė postin e kryetarit tė FRPD-sė ne Shkoder janė 4 anėtarė tė Partisė Demokratike: Gjeorgjeta  Hila, Arvit  Bushati, Benardeta Syku dhe Denis Fani.

Postimi i plotė nė “Facebook” i Lulzim Bashės:
Me parimin njė anėtar njė votė, pėrmes debateve tė hapura nė tė gjithė vendin, tė rinjtė demokratė do tė zgjedhin kryetarin e ri tė Forumit Rinor. Tė gjithė anėtarėt e ?#?FRPD janė tė mirėpritur tė marrin pjesė nė debate dhe kanė tė drejtė vote. Fituesi i shumicės sė votave nė tė gjitha debatet e marra sė bashku do tė jetė drejtuesi i ri i FRPD. Anėtarėsohu deri nė 12 nėntor dhe zgjidh me votėn tėnde kryetarin e ri tė FRPD!

Lexoni dhe kete

NDRYSHIMET KUSHTETUESE NƋ PARLAMENT, REAGON LULZIM BASHA

NĆ« njĆ« deklaratĆ« pĆ«r mediat pas votimit tĆ« ndyshimeve kushtetuese, kryedemokrati Lulzim Basha u shpreh …