Thursday , 6 October 2022

BASHA: KRIZA E KORRUPSIONIT PO PËRKTHEHET NË RRITJE TË ÇMIMEVE

Në një dalje për mediat nga selia e PD, kryedemokrati Lulzim Basha, foli sërish për krizën energjitike.

Ai tha se kjo krizë korrupsioni po përkthehet në rritje të çmimeve. Ai u shpreh se një numër i madh njerëzish po blejnë më listë.

Sipas Bashës, shteti i ka mundësitë që ti japë fund krizës…

Ndër të tjera, kreu i PD theksoi se me planin e Partisë Demokratike vendi del nga kriza ekonomike.

Lexoni dhe kete

HAPJA E NEGOCIATAVE, NGRIHET FLAMURI I BE PARA KRYEMINISTRISË

Në godinën e kryeministrisë është ngritur këtë të mërkurë flamuri i BE-së pas hapjes së …