Wednesday , 26 February 2020
Breaking News

BASHA: KUSHT PER HETIMIN NDERKOMBETAR, DOREHEQJA E METES!

Kryetari i Partis Demokratike, Lulzim Basha akuzoi drejtprdrejt kryeministrin Edi Rama dhe kryetarin e Kuvendit, Ilir Meta si ortak t lidhur pas afers korruptive me CEZ.Nga selia blu, Basha i etiketoi dy aletatt n bashkqeverisje si kumbarot e s njjts tango kriminale.

Kjo sht tangoja, tangoja kriminle q krchet nga dy kumbart q krcnojn godasin njri-tjetrin por dhe mbahen fort pas njri-tjetrit pr hir t qindra milion eurove, para t shqiptarve ndrkoh q varferia po shkon n skaj ndrsa n krye t vendit vazhdon tango kriminale e dy kumbarve Edi Rama dhe Ilir Meta. Megaskandali do t zbardhet, Shqipria nuk mund dhe nuk duhet t qndroj n kthetrat e ktij korrupisoni kriminal. PD do t dorzoj n Kuvend projektligjin pr t mundsuar hetim ndrkombtar me prokuror t vendeve partnere atlantike, tha Basha.

T hnn demokratt depozitojn dy nisma, njrn n kushtetuese pr anullimin e marrveshjes pr cez dhe tjetrn n kuvend pr heitmin ndrkombtar pr CEZ.Nj dit m par kryetari i Kuvendit krkoi q pr hetimin e shtjes s CEZ t vijnprokuror amerikan q t zbardhin t plot kt ngjarje.

Lexoni dhe kete

META: DO MARRIM ME QETËSI ÇMONTIMIN E GRUSHTIT TË SHTETIT

Pjesëmarrës në këtë grusht shteti është vetë qeveria dhe gjysmë-parlamenti. Presidenti Ilir Meta ka vijuar …