BASHA: MBËSHTETJE E PAKUSHTËZUAR PËR INSTITUCIONET E KOSOVËS

Në ditën e dytë të vizitave në Kosovë, kreu i PD Lulzim Basha, zhvilloi një takim me kryetarin e Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti. Basha tha se shërbimi më i mirë që mund të bëjë Tirana është të qëndrojë larg protagonizmit të pavend dhe iniciativave të pa konsultuara, të cilat kanë sjellë dëme, që duhen rikuperuar.

Basha foli edhe për krimet e Serbisë….

Ndërsa, kreu i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti, tha se kjo është periudhë e vështirë për Kosovën.

Gjithashtu, kryedemokrati Basha zhvilloi homazhe te varri i ish presidentit Ibrahim Rugova në Prishtinë.

Lexoni dhe kete

ZGJEDHJET E 30 QERSHORIT NË BASHKINË LEZHË, JA ÇFARË KËRKON GJYKATA E LEZHËS

Pas ankimimit të paraqitur nga PD Lezhe, Gjykata e Rrethit Gjyqësor Lezhë ka vendosur shfuqizimin …