Monday , 18 November 2019

BASHA ME MESAZH NDAJ NDERKOMBETAREVE

I sapo kthyer nga Berlini, kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha në një dalje për mediat pati një mesazh për të gjithë aktorët ndërkombëtarë që kërkojnë futjen e opozitës në zgjedhjet vendore. Basha ishte i qartë kur tha se me kriminelët dhe banditët nuk mund të përdorësh standarde perëndimore.

Sipas Bashës, pastrimi i sistemit tonë politik dhe largimi njëherë e mirë i drejtimit kriminal të qeverisjes është shpresa dhe rruga e sigurtë për një Shqipëri që u takon të gjithë shqiptarëve.

Basha ftoi qytetarët që të bashkohen në protestën e sotme në ora 19:00 në Tiranë.

Lexoni dhe kete

PS SHKODER VOTON DELEGATET NE KONGRES

Në Partinë Socialiste zhvillohen zgjedhjet për delegatët e kongresit të 2020-ës. Në Shkodër mësohet janë …