Thursday , 25 February 2021

BASHA MERR MBËSHTETJEN E SLLOVENISË DHE KROACISË

Kryedemokrati Lulzim Basha ka përmbyllur vizitën e tij në Slloveni dhe Kroaci, ku u takua me kryeministrin Sllovenisë e Janez Janša, i cili do të marrë presidencën e radhës të Bashkimit Europian dhe kryeministrin e Kroacisë Andrej Plenković, vendi me i ri anëtar i Bashkimit Europian.

Basha shprehet se ka marrë mbështetje për integrimin e Shqipërisë në BE.

Basha tha se kryeministrat mirëpritën planin ekonomik të PD me të cilin do thithen investime të huaja.

Sipas kreut të PD, ditë më të mira e presin Shqipërinë.

Lexoni dhe kete

PËRGATITJET PËR ZGJEDHJET E 25 PRILLIT

Këtë të shtunë, KQZ bëri një demonstrim të mënyrës së identifikimit biometrik. Pajisja bën të …