Thursday , 27 February 2020

BASHA: NDIHEM KEQ PER GJENDJEN KU KEMI PERFUNDUAR SI SHOQERI

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, në një konferencë të jashtëzakonshme për mediat nga selia blu lidhur me audiopërgjimet e gazetës “Bild” për shitblerjen e votave në Dibër, renditi arsyet se pse ai ndihet keq dhe i trishtuar në vend që të ndihej i shpaguar për luftën 6 vjeçare. Basha u shpreh se nuk ka më asnjë dyshim se shteti është një lukuni banditësh.

Sipas Bashës, me krimin nuk ka negociata dhe marrëveshje.

Kryedemokrati Basha është optimist se ditë të mira do të vijnë për popullin shqiptar dhe tha se protesta e 21 Qershorit është demonstrim i vullnetit të pakthyeshëm e të pandalshëm të opozitës për të ndryshuar Shqipërinë.

Lexoni dhe kete

META: DO MARRIM ME QETËSI ÇMONTIMIN E GRUSHTIT TË SHTETIT

Pjesëmarrës në këtë grusht shteti është vetë qeveria dhe gjysmë-parlamenti. Presidenti Ilir Meta ka vijuar …