Wednesday , 25 November 2020

BASHA NE LA: QYTETARET E PERMBYTUR NE MESHIRE TE FATIT. QEVERIA I HARROI

Kryetari i Partis Demokratike Lulzim Basha sht ndalur n La pr t ndjekur nga afr situatn e krijuar pas reshjeve t dendura t shiut mbrmjen e s hns, ku pr pasoj nj 48-vjear ka humbur edhe jetn.Basha u takua fillimisht me antar t strukturave t PD-s n kt qytet, ndrkoh q m pas ka zhvilluar nj vizit n familjen e 48-vjearit, Kol Menga, i cili humbi jetn nga prmbytjet.

M hert, prmes nj postimi n rrjetet sociale, kreu i Partis Demokratike akuzoi Qeverin se ka braktisur qytetart.

Qindra familje t Lait dhe Fush-Krujs u lan n mshir t fatit. Kto jan investimet e rilindjes: me shiun e par qytetet prmbyten, shtpit e bizneset po ashtu. Qytetart jan braktisur nga kjo qeveri e paprgjegjshme q kujtohet pr ta vetm pr tju marr votn, tha ai.

Lexoni dhe kete

KRYEKOMUNARI I MITROVICËS NË KRAH TË LIDERIT TË PD

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka pritur këtë të hënë në një takim kryekomunarin …