Sunday , 1 November 2020

BASHA NIS TURIN E TAKIMEVE: JO PAZAREVE ME RAMA- METEN

Lulzim Basha ka nisur nga Lushnja nj tur t ri kombtar, q synon t sjell n vmendje paknaqsite e qytetarve pr qeverisjen dhe zgjidhjet q Partia Demokratike do tu ofroj shqiptarve.Sipas kreut t opozits, Edi Rama dhe Ilir Meta nuk mund t jen pjes e zgjidhjes, sepse ata jan vet problemi.

700 milion euro, nj pjes Edi Rama, nj pjes Ilir Meta. Sapo erdhi e mbylli pazarin, sepse nuk jetojn dot pa ?Pazar. Moalort jan n Tiran, me pasuri prrallore. Mendojn se gjithka blihet dhe shitet. Madje u gnjen mendja. Dua tu them se PD nuk sht n shitje. Kurr pazar me Edi Ramn dhe Ilir Metn, deklaroi Basha.

Gjat bashkbisedimit t kreut t opozits me lushnjart n sheshin kryesor t qytetit, dy ishin problemet q u trajtuan: arroganca dhe korrupsioni.

Jemi gati pr aksionin e patsrimit t Tirans nga plehrat e 1 prillit. Pr nj qeveri q punon pr ju. Pr t mos shkmbyer t keqen me t keqen m t vogl, por me m t mirn. Do ta bjm duke dgjuar qytetart. Nuk do tju dgjoj qeveria, por ne jemi shumica, ju jeni shumica, u tha Basha qytetarve.

Lulzim Basha paralajmroi se ky tur me qytetart do t jet i pandalshm deri n arritjen e qllimit t vet. Do ta marrim revoltn tuaj deri n rrzimin e ksaj qeverie harbute. Do luftojm pr nj demokraci pjesmarrse dhe jo nj demokraci fasad, tha Basha.

Lexoni dhe kete

BEQAJ: I PA KËNAQUR NGA PËRFORMANCA E KËSHILLIT BASHKIAK SHKODËR

“Nuk jam i kënaqur me jetën politike që bënë Këshilli Bashkiak i Shkodrës sot”. Ka …