BASHA: NUK KA SHQIPERI NE BE, PA DREJTESI QE NDESHKON KRIMIN

Ndryshe nga kryeministri Edi Rama, i cili bën përgjegjës opozitën se po pengon aspiraten europiane të Shqipërisë, kreu i dekotratëve Lulzim Basha thotë se pengesa e vetme është krimi i veshur me pushtet.Nga Kurbini ku vijoj turin e takimeve me strukturat drejtuese të Partisë Demokratike, Basha tha se rruga nga unioni kalon përmes një drejtësie të pavarur që ndëshkon këdo, duke nisur nisur nga ajo që e cilësoi kupolë mafioze.

Emerimi sipas Bashes i një prokurori politik në kundërshtim me kushtetutën dhe pa veting është projekti i Edi Ramës, për të mbrojtur ish-ministrin Tahiri, me të cilin ai thotë se bashkon pakti mafioz i heshtjes për ruajtjen e pushtetit.

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha i ftoj qytetaret Shqiptar që të protestojnë për një drejtësi të pakapur, duke e cilësuar një kush të panegocieshëm largimin e kryeministrit Edi Rama dhe krijimin e një qeveria antimafia.

Lexoni dhe kete

ILIR META E QUAN EDI RAMËN ISH-KRYEMINISTËR

Presidenti i Shqipërisë Ilir Meta pasi ndoqi ndeshjen e basketbollit në Shkodër mes Vllaznisë që …