Saturday , 7 December 2019

BASHA: OPOZITA NUK DO LEJOJË VOTIME FARSË

Në një dalje për mediat këtë të mërkurë, kryetari i PD-së, Lulzim Basha deklaroi se opozita nuk do të lejojë votime të paligjshme dhe farsë. Nuk do të lejojmë që në Shqipëri të instalohet përfundmisht regjimi autokratik kriminal i Edi Ramës tha Basha.

Për vendimin e Kongresit të Autoriteteve Rajonale e Lokale të Këshillit të Europës për të anulluar dërgimin e Delegacionit Vëzhgues për farsën elektorale që po tenton të zhvillojë Edi Rama Basha tha se është fakt kuptimplotë se në 30 qershor nuk ka zgjedhje në Shqipëri.

Lexoni dhe kete

KOMISIONI I LIGJEVE, ADEMI PËRGËNJËSHTRON ULSI MANJEN

Në një kohë kur kryetarja ende në detyrë e Bashkisë së Shkodrës Voltana Ademi ishte …