Saturday , 18 January 2020
Breaking News

BASHA: PD E VENDOSUR PËR TË TEJKALUAR KRIZËN POLITIKE

E ka bërë edhe një herë të qartë kryetari i PD Lulzim Basha se opozita është e gatshme të kontribuojë për tejkalimin e krizës që ka kapluar vendin, por sic tha ai është kryeministri Rama ai që ka zgjedhur rrugën e gabuar edhe në këtë javë të fundit që ka mbetur vendimtare para vendimit të BE për negociatat e vendit.

Pas takimit me ministrin e jashtem austriak, Basha u shpreh se PD është e vendosur për të dhënë kontributin për të tejkaluar këtë krizë të rëndë politike dhe problemet e shkaktuara nga kjo qeverisje që janë edhe pengesa kryesore per integrimin e vendit.

Dështimi për herë të 4 ka vetëm një emër, ai është Edi Rama shtoi Basha.

Sipas Bashës, synimi kryesor i PD është që përmes zjgidhjes së krizës ti ofrojmë shqiptarëve atë që meritojnë.

Lexoni dhe kete

BASHA: DAMIAN GJIKNURI ËSHTË USHTAR I RAMËS

Kryedemokrati Lulzim Basha deklaroi se nuk do të ketë amnisti për Damian Gjiknurin, pavarësisht se …