Saturday , 24 March 2018

BASHA PERSERI AKUZA NDAJ KRYEMINISTRIT RAMA

Pas perplasjeve te forta ne sallen e kuvendit, edhe kete te shtune kane vijuar replikat ne distance mes kryeministrit Edi Rama dhe kryedemokratit Lulzim Basha per skemen e re te ndihmes ekonomike. Ne nje prononcim per mediat, kreu i Partise Demokratike, Lulzim Basha hodhi perseri akuza ndaj kryeministrit Rama, duke thene per qytetaret se kane punesuar  nje parazit dhe nje hajdut, prandaj te mos lejojne qe te vazhdoje kjo farse e shemtuar.

Basha perseriti se shumica e ketyre familjeve nuk kane mundesi te tjera pervec ndihmes ekonomike.

Protestat e medha dhe te organizuara jane detyre e qytetareve, por edhe e cdo shtrese tjeter e popullsise qe eshte e shtypur nga kjo qeveri.

Lexoni dhe kete

MILLJA: SHQETESIM MBETET PIKA KRITIKE E LIQENIT TE SHKODRES

Pika kritike e liqenit të Shkodrës mbetet shqetësim për prefektin e Qarkut Shkodër, Çesk Millja. …