BASHA PRANON PROPOZIMIN HIBRID TE SHBA DHE BE PER REFORMEN NE DREJTESI

Kryetari i Partis Demokratike, Lulzim Basha ka pranuar propozimin hibrid t SHBA dhe BE, pr reformn n drejtsi. Kreu i PD tha se reforma sht drejt miratimit, ndrsa i bri thirrje mazhorancs q t jap konsensusin.

“Mbledhja e grupit ka qen nj mbledhje jashtzakonisht produktive, ku grupi ka rrahur mendimet pr situatn aktuale. sht informuar pr situatn e djeshme dhe pr fatin e keq pr pengesat e nxjerra pas finalizimit t marrveshjes. sht informuar pr vazhdimin e negociatave pr zgjidhjen e ktyre dy shtjeve, n mnyrp q t shmanget do politizim n kt faz t fundit t reforms n drejtsi. Cila pal e prdor pr kapital politik dhe cila pal e prdor pr shqiptart. Qndrimi i grupit sht unanim, koheziv, Partia Demokratike sht pr miratimin e ksaj reforme.” u shpreh Basha.

I pyetur pr debatet brenda PD lidhur me qndrimin e ambasadorit t SHBA, Basha tha sht i gatshm t diskutoj me partnerin strategjik t shqiptarve.

Lexoni dhe kete

VËSHTIRËSITË EKONOMIKE DHE PROBLEMATIKAT E TREGUT

Drejtuesi politik i PD në Qarkun Shkodër, Helidon Bushati, zhvilloi një vizitë në fshatin Kosmaç, …