BASHA: PROTESTA, LUFTE PA KTHIM. DO E FITOJME

Protesta e opozits ka hyr n ditn e saj t 8-t dhe kryetari i PD-s Lulzim Basha shprehet i vendosur se nuk do t ket zgjedhje me kt qeveri. N nj bashkbisedim me emigrantt, Lulzim Basha i bri thirrje qeveris q mos provokoj, pasi pas cdo shuplake kundr qytetarve do t marr pas grushtin e tyre. Duke i quajtur protestuesit e vendosur n adrn para kryeministris ushtri e Republiks s Re Basha tha se protesta e tyre nuk sht loj por sht luft nga e cila nuk ka kthim dhe do t kthehen vetm me fitore.

Basha vijoi m tej duke thn se opozita nuk do t kthehet n Parlament, pasi sipas tij sht parlamenti i krimit, ku jan ulur kriminelt dhe e kan vendin ata q i solln aty.

Lexoni dhe kete

MEDIU: NË ZGJEDHJET E 25 PRILLIT, QYTETARËT TË SHOHIN INTERESAT E TYRE

Kreu i PR, Fatmir Mediu, zhvilloi disa takime me banorë të zonës së Levanit të …