Thursday , 22 February 2018

BASHA: PROTESTAT DO VIJOJNE DERI NE KRIJIMIN E QEVERISE ANTI-MAFIA

Eshte mbyllur pa incidente protesta e opozites, e cila zgjati per rreth 90 minuta ne bulevard para kryeministrise. Kryetari i PD-se, Lulzim Basha, kerkoi largimin e qeverise Rama, ndersa paralajmeroi se betejat dhe protestat do te vijojne deri ne krijimin e nje qeverie anti-mafia. Gjithashtu, Basha akuzoi se Rama ka kapur drejtesine, ndersa ‘peshku’ i madh sipas tij eshte Saimir Tahiri.

Ne gatishmeri per protesten e opozites ishte nje numer i madh policesh, por edhe agjentesh te SHISH. Nderkohe, i pranishem per te ndjekur nga afer te gjithe situaten ishte edhe drejtori i komanduar i Policise se Shtetit Jaupaj.

Lexoni dhe kete

MARREVESHJA ME GREQINE, TRADHETI KOMBETARE!

Nga Malesia e Madhe, i deleguari per veriun ne Partine Demokratike, Keshnik Çollaku, ka komentuar …