Monday , 25 October 2021

BASHA: PUSHTETI NUK DO JETË MË NË DUART E NJË NJERIU

Nga selia e PD, kreu i opozitës Lulzim Basha, deklaroi se pushteti nuk do të jetë më në duart e një njeriu. Sipas Bashës, demokracinë do ta sigurojë koalicioni.

Basha theksoi se hapi i parë me 25 prill do të jetë largimi i Edi Ramës, pasi ai ka mbaruar sipas kryedemokratit.

Sipas Bashës, Rama prodhoi 8 vite dështim, duke shkatërruar ekonominë dhe vendin.

Lexoni dhe kete

RAMA I PËRGJIGJET AKUZAVE TË BASHËS

Kryeministri Edi Rama nga foltorja e Kuvendit iu përgjigj akuzave të Lulzim Bashës. Rama tha …