BASHA: QEVERIA E ARDHSHME NUK DO TË JETË E PAPËRGATITUR

Kreu i PD, Lulzim Basha ka thënë nga Italia se ka rënë dakort me Qendrën Operative të Mbrojtjes Civile italiane që eksperienca e tyre të transferohet edhe në Shqipëri ku thekson se do të shërbejë për trajnimin e emergjencave civile shqiptare. Ai zotohet se qeveria e ardhshme me PD nuk do të jetë e papërgatitur përballë tërmeteve, parmbytjeve apo fatkeqësive të tjera natyrore që godasin vendin.

Akoma shumë familje vijojnë të jenë nën çadra në zonat e prekura nga tërmeti i 26 nëntorit.

Lexoni dhe kete

PD AKUZA PËR BRAKTISJEN E SHQIPTARËVE JASHTË KUFIJVE

Sekretari i Marrëdhënieve me Jashtë në PD, Arben Kashahu, deklaron se qytetarët shqiptarë nuk duhet …