BASHA: RAMA DHE META BYRO MAFIOZE, PO MBAJNE PENG VENDIN

Nga Shkodra ku merrte pjes n konfercn zgjedhore pr kreun e ri t FRPD- s, Lulzim Basha ka lshuar lum akuzash ndaj partis socialiste duke e cilsuar si nj fole t prsonave me rekorde kriminale ku kreu I saj Edi Rama po shtyp instrumentin e vetm q ka nj parti politike at t zgjedhjes me vot t lir. Sipas Bashes edhe pse opozita e fitoi betejen e dekriminalizimit, Rama po I transferon kriminelet nga institucionet tek partia e tij.

Byro mafioze q merr vendime n interes t nj grupi njerzish e ka cilsuar Basha dyshen Rama Meta, ndersa akuzoi maxhorancn se i bn bisht zgjedhjeve t lira

Pas fjals s Bashs, t rinjt demokrat pjes e garn pr kreun e forumit shpalosen platformat e tyre, ku njri nga kandidatt u trhoq nga gara. Ai bri thirrje q shqiptart te ngrihen si 25 vite m par pr ti dhn Shqipris nj model t ri, t demokracis s re. Dhe kjo pr kreun demokrat do t nis nga demokracia brenda PD-s, me vendimarrjen nj antar-nj vot pr t gjitha vendimet e rndsishme t PD-s.

Lexoni dhe kete

MEDIU: NË ZGJEDHJET E 25 PRILLIT, QYTETARËT TË SHOHIN INTERESAT E TYRE

Kreu i PR, Fatmir Mediu, zhvilloi disa takime me banorë të zonës së Levanit të …