BASHA: RAMA GENJEN PER ULJEN E KRIMINALITETIT

Pas fotografis t publikuar nga kryeministri Rama n profilin e tij n facebook ku thuhej se viti 2015 shnoi minimumin histrik t vrasjeve n Shqipri, ka reaguar kreu i Partis Demokratike Lulzim Basha.

Basha sht shprehur se Rama nxori nj zhgarravin dhe u tall me tre jet t humbura si t ishin dele e jo njerz.

“Dje Edi Rama nxorri nj zhgarravin duke thn se po vendos rendin, se numri i vrasjeve sht ulur. U tall me 3 jet t humbura, si te ishin dele e jo njerez dhe u mburr me ate qe eshte deshtimi i tij i madh. Sepse rendi nuk ekziston. Rend nuk ka. Ka sundim te bandave, ka konflikt dhe vrasje me arme. Kete pasiguri ekstreme e ka mbjellur ai n Shqiperi, me kanabizimin e vendit, me sprapsjen e ligjit, me rreshtimin e tij dhe Tahirit n krah t krimit.Dita sot nis me dy t vrar, nj n Shkodr dhe nj n Korc. Ndrkoh dje policia me urdhr t Rams e Tahirit i ka br rezistenc drejtsis, duke penguar hetimin e duke mbrojtur 11 tonelata me drog n Vlor. Nj bandit i qeveris i del para prokurorit ne Mat dhe me arme ne dore i pret rrugn drejt parcelave me kanabis.Ky sht shteti i Edi Rams, nderkohe qe ai llomotit ne Kuvend per drejtesine. Ktu ka prfunduar Shqipria me Edi Ramen. Shqipria do jet pa krime, pa drog, pa plehra vetm pa Edi Ramn”, sht shprehur Lulzim Basha.

Lexoni dhe kete

MEDIU: NË ZGJEDHJET E 25 PRILLIT, QYTETARËT TË SHOHIN INTERESAT E TYRE

Kreu i PR, Fatmir Mediu, zhvilloi disa takime me banorë të zonës së Levanit të …