Saturday , 15 August 2020

BASHA: RAMA PO PËRPIQET TË “LAJË DUART” NGA PJETRI

Kryetari i PD-së Lulzim Basha doli në një deklaratë për mediat duke akuzuar kryeministrin Rama s e po përpiqet “të lajë duart” nga Valdrin Pjetri. I padenjë për Shkodrën është Edi Rama që po përpiqet tia hedhë Shkodrës dhe gjithë Shqipërisë theksoi Basha. Sipas tij, Valdrinin e çoi në Shkodër duke ditur shumë mirë kush është ai dhe i vëllai që inaguruan bashkarisht hotelin në Tiranë. Për Valdrinin, Rama hyri në Shkodër me forcat Speciale dhe ishte gati ta çont Shkodrën në përplasje civile dhe e provokoi për një 2 prill të dytë . E dinte shumë mirë kush ishte Valdrini por i duhej pikërisht ai.

Basha përmendi emrat e disa kryebashkiakëve të majtë të lidhur me një të kaluar të errët.

Lexoni dhe kete

TABAKU: RAMA I GËNJEU SHQIPTARËT SE RRUGA NUK ËSHTË ZHVILLIM

Partia Demokratike deklaron se bilanci i vetëm i qeverisë dhe kryeministrit Edi Rama është 22 …