BASHA: “REPUBLIKA E KRIMIT” NE SHTRATIN E VDEKJES

Kryetari i Partisė Demokratike Lulzim Basha ka zhvilluar njė bashkėbisedim tė rinjtė qė kanė studiuar jashtė vendit dhe me qytetarėt nė ēadrėn e protestės tė ngritur pėrpara godinės sė Kryeministrisė. Bashkė me kreun e opozitės ka qenė tenori i njohur me famė botėrore Agim Hushi si dhe artistėt Raina Kovaēi e Edmond Zhulali.

Gjatė fjalės sė tij, Basha theksoi se “Republikės sė krimit” tė Edi Ramės po i vjen fundi dhe ėshtė nė shtratin e vdekjes.“Ky ėshtė sheshi i vlerave nga i cili po themelojmė Republikėn e vlerave. Kėto janė ditėt e fundit tė republikės sė krimit. Kjo republikė e turpit sot me urdhėr tė Edi Ramės vazhdon ta mbajė Armando Prengėn deputet, qė prej dy vitesh ėshtė i akuzuar pėr plagosje me armė zjarri.Mbėshtetja jonė, fuqia jonė janė qytetarėt shqiptarė dhe mė tė mirėt e qytetarėve shqiptarė. Fuqia e Edi Ramės janė trafikantėt, janė banditėt.”

“Edi Rama e mban Armando Prengėn, ky e mban Elvis Rroshin dhe nxjerr banditė tė tjerė nga burgu ditė pėr ditė. Kjo ėshtė republika e krimit nė shtratin e vdekjes”, theksoi Lulzim Basha.

Lexoni dhe kete

MEDIU: NƋ ZGJEDHJET E 25 PRILLIT, QYTETARƋT TƋ SHOHIN INTERESAT E TYRE

Kreu i PR, Fatmir Mediu, zhvilloi disa takime me banorĆ« tĆ« zonĆ«s sĆ« Levanit tĆ« …