Saturday , 16 November 2019

BASHA: RRUGA PËR TË DALË NGA GREMINA JANË ZGJEDHJET E LIRA

“Në këtë gjëndje që është Shqipëria asnjë vendi nuk mund ti hapen dyert për tu bërë pjesë e BE.” Kjo është deklarata e kryedemokratit Lulzim Basha, teksa zhvilloi një bashkëbisedim me gazetarët. Basha tha se rruga për të dalë nga kjo greminë është rikhimi tek zgjedhjet e lira dhe të ndershme. Ai u ndal edhe tek reforma zgjedhore duke thënë se është urgjencë kombëtare.

Por, sipas Bashës, me Ramën kryeministër nuk do kemi zgjedhje të lira.

Lexoni dhe kete

EMËRIMET E DREJTORËVE NË DREJTORITË RAJONALE TË SHKODRËS, REAGIMI I ULQINAKUT

Çështja e emërimeve të drejtorëve të rinj në drejtoritë rajonale të Shkodrës vijon të prodhojë …