Monday , 26 February 2018

BASHA: SHQIPTARET E REFUZOJNE QEVERINE E DROGES

Një ditë pas protestës së opozitës së bashkuar para Kryeministrisë, kryetari i PD, Lulzim Basha nga selia blu në një deklaratë për mediat u shpreh se beteja kundër Ramës deri në krijimin e një qeverie anti-mafia do të vijojë çdo ditë në rrugë dhe në sheshe. Kesisoj, ai paralajmeroi tubime të tjera bashke me qytetaret.

Me tej, Basha shtoi se shumica derrmuese e shqiptareve e refuzojne qeverine e droges.

Shqipëria do të bëhet një vend evropian me drejtësi të barabartë për të gjithë. Ky është mesazhi i shpresës, fitorja e betejës së djeshme. Angazhimi do të vijojë deri në realizimin e krijimit të një qeverie antimafia përfundoi kryetari i PD.

Lexoni dhe kete

MARREVESHJA ME GREQINE, TRADHETI KOMBETARE!

Nga Malesia e Madhe, i deleguari per veriun ne Partine Demokratike, Keshnik Çollaku, ka komentuar …