Saturday , 20 April 2019

BASHA, TAKIM ME BIZNESE NE KOPLIK

Gjatë vizitës së tij në Koplik, kryetari i PD Lulzim Basha zhvilloi një takim me tregtarë të zonës. Në fokus ishte largimi i të rinjve dhe kushtet e vështira të jetesës në Malësi të Madhe.

Ndërkohë, në fjalën e tij para qytetarëve, Basha tha se mbyllja e shkollave është kthyer problem. Sipas Bashës, pasuria e shqiptarëve kontrollohet nga Rama dhe njerëzit e tij.

Të shumtë ishin qytetarët nga Malësia e Madhe që dolën për të pritur Bashën, duke i premtuar se bashkia Malësi e Madhe do të drejtohet nga të djathtët.

Lexoni dhe kete

ULQINAKU: TE PROTESTOJME PER TE OFRUAR ZGJIDHJE PER SHQIPTARET

Përveç deklaratës së Partisë Demokratike dega Shkodër, edhe ish-deputetja e PD Izmira Ulqinaku bëri thirrje …