Thursday , 25 February 2021

BASHA TAKIM ME KOMISIONEREN EUROPIANE PËR ÇËSHTJET E BRENDSHME

Kreu i opozitës, Lulzim Basha, është takuar këtë të shtunë me Komisioneren Europiane për Çështjet e Brendshme, Ylva Johansson, dhe pas këtij takimi ka zbardhur disa nga çështjet e diskutuara.

Basha tha se tani është detyra e qeverisë që do të dalë pas 25 prillit dhe vullneti im politik që ta drejtoj atë qeveri drejt përmbushjes së kushteve për të hapur negociatat.

Kërkesat për azil janë shtuar, pasi Edi Rama ka dështuar që të plotësojë kushtet minimale. Edi Rama ka dështuar në çdo rrafsh – shtoi Basha.

Lexoni dhe kete

PËRGATITJET PËR ZGJEDHJET E 25 PRILLIT

Këtë të shtunë, KQZ bëri një demonstrim të mënyrës së identifikimit biometrik. Pajisja bën të …