Monday , 27 September 2021

BASHA: TE KORIGJOJME GABIMIN E DEMOKRACISE!

Kreu i demokrateve Lulzim Basha ishte ne mirdite per te prezantuar kandidatin e tyre per bashkine Rreshen Gjergj Prenga. Para mirditoreve basha ka bere te ditur se me 21 Qershor eshte momenti per te korigjuar gabimin qe ben ne disa raste demokracia duke sjelle ne pushtet njerez qe nuk e meritojne mbeshtetjen e popullit. Duke iu referuar zgjedhjeve vendore Basha ka deklaruar se pyetja e 21 qershorit nuk eshte thjesht ke doni si kryetar bashkie, por nese do te miratohet me vote apo do te ndeshkohet politika e kerbacit dhe e genjeshtrave.

Jo karrige per pushtet, por llogaridhenie ndaj banoreve ashtu sic ka vepruar duke drejtuar komunen e fanit, ky ka qene premtimi i kandidatit demokrat per bashkine rreshen Gjergj Prenga.

Mirdita do te vendos edhe kesaj radhe ne favor te vetes dhe kombit ashtu sic ka bere ne cdo moment te rendesishem te historise, dhe ndeshkimi i politikes se mbrapsht te qeverisjes rama meta me 21 qershor do te jete vendimi i radhes, ka deklaruar deputetja e partise demokratike Albina Deda.Prezantimin e kandidatit demokrat per bashkine rreshen eshte percjelle me nje pjesmarrje masive te qytetareve mirditor te mberritur edhe nga fshatrat perreth.

Lexoni dhe kete

GJIKNURI: TË GATSHËM PËR ÇDO BISEDIM ME PD-n

Sekretari i ri i përgjithshëm i PS-së, Damian Gjiknuri, ka deklaruar nga qyteti i Shkodrës …