Wednesday , 30 September 2020

BASHA THIRRJE PER PROTESTA QYTETAREVE!

Kreu i Partis Demokratike Lulzim Basha u ka br thirrje qytetarve t Kuksit q t ngrihen n protest pr t hapur nj rrug t re jo vetm pr kt qytet por pr gjith Shqiprin.

Qytetart kan t drejt t marrin n dor fatet e tyre kur u shkelet e drejta. Dhe kam besim se Kuksi do t ngrihet e Shqipria do t ngrihet. Mos ti lm t keqen kohs q t grryej edhe m shum shpresn n kt vend. T ngrihemi e t frymzojm anemban vendit prmes akteve t mosbindjes civile e t qndress hapjen e nj rruge t re pr Kuksin dhe Shqiprine,ka thn Basha.

Gjat takimit me tregtart e Kuksit, Basha sht shprehur se Shqipria sht zhytyr n kriz ekonomike pasi kryeministri Edi Rama ka vn taksat m t larta n Ballkan, ndrsa premtoi se me ardhjen e tij n pushtet, taksat do t ulen.

Me voten tuaj dhe me vendosmrin tuaj do t ndrtojm nj shtet ligjor dhe demokratik q n qendr t ket qytetarin dhe jo pushtetarin. Ekonomia sht zhytur n kriz prej kryeministrit i cili ka vn taksat m t larta n Ballkan. Ka rritur energjin, ka rritur taksn e karburantit e tallet me shqiptart. Sot e neser me besimin tuaj si kryeministr i Shqipris gjja e par q do bjm sht ulja e taksave, taksat m t ulta n Ballkan do ti paguajn kuksiant dhe shqiptart. Do t ulim mimin e energjis dhe do t falim pa kushte kamatvonesat e energjis pr gjith shqiptart, premtoi lideri i opozits.

Nga ana tjetr qytetart e Kuksit kan pranuar situatn e rnd ekonomike, duke thn se fuqia blerse ka rn, pasi taksat jan rritur.

Lexoni dhe kete

AMULI: ME 25 PRILL, PD SHKODËR DO JETË 100% FITUESE NË ZGJEDHJE

Me 25 prill, Partia Demokratike dega Shkodër është optimiste për një rezultat pozitiv në zgjedhje. …