Friday , 30 October 2020

BASHA: VIKTIMAT JANË JO TË PANDEMISË, POR TË KORRUPSIONIT TË RAMËS

Kreu i PD, Lulzim Basha, ishte më i ashpër se kurrë ndaj kryeministrit Edi Rama, teksa në një komunikim të radhës me gazetarët nga selia e PD, tha se viktimat janë jo të pandemisë, por të korrupsionit të Edi Ramës.

Basha u shpreh se testimi i personelit mjekësor është lënë në mëshirë të fatit.

Basha kërkoi që të gjitha burimet e shtetit të drejtohen te sektorët që kanë nevojë.

Ndër të tjera, Basha tha se duhet të fuqizohet roli i mjekut të familjes.

Lexoni dhe kete

BASHA: PACIENTËT ME COVID-19 NUK KANË KU TË PËRPLASEN

Kryedemokrati, Lulzim Basha, ngriti akuza të rënda ndaj qeverisë për çështjen e menaxhimit të pandemisë. …