Sunday , 27 September 2020

BASHA VIZITON FAMILJET E DËMTUARA NGA TËRMETI

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka vizituar këtë të hënë banorët në Manëz të Durrësit, të cilët janë prekur nga tërmeti.

Basha u shpreh se qeveria vazhdon që të vjedhë fondet, kryen korrupsion galopant dhe ka lënë shqiptarët në mjerim të plotë.

Basha tha se kur PD të vijë në pushtet, paratë nuk do të shkojnë tek 5 oligarkë, por do të shkojnë për të gjitha familjet shqiptare, ndërkohë edhe vetë banorët u ankuan tek kreu i PD për neglizhencën e qeverisë.

Lexoni dhe kete

“NËSE KA VULLNET POLITIK, SHQIPËRIA MUND TË KETË ZGJEDHJE TË LIRA”

Nga Shkodra, ambasadori britanik në vendin tonë, Duncan Norman, deklaroi se nëse ka vullnet politik, …