Thursday , 22 August 2019

BASHA: ZGJEDHJE FASADE NUK DO TE KETE

Gjatë një bashkëbisedimi me gazetarët, kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka thënë se me 30 qershor nuk do të lejohet të mbahen zgjedhje pasi sipas tij do të jetë një përsëritje e 2017-es. Basha tha se zgjdhje fasadë nuk do të ketë dhe kështu kërkon largimin e Ramës si kryeministër.

Ndërkohë, pasditën e kësaj të hënë, opozita e bashkuar ka planifikuar një tjetër protestë para kryeministrisë, në ora 18:30, ashtu si para dy ditësh.

Lexoni dhe kete

BARDH SPAHIA – RAMËS: MOS E PROVOKO SHKODRËN!

Edhe ish-deputeti demokrat, Bardh Spahia, ka reaguar pas vendimit të Ministrisë së Financave për t’i …