Saturday , 24 October 2020

BASHA: ZGJEDHJET E ARDHSHME NEN MONITORIM TE RREPTE NDERKOMBETAR

Kryetari i Partis Demokratike, Lulzim Basha ka takuar banort e njsive administrative Fan, Kthell dhe Rubik, n rrethin e Mirdits. Banort e kan njohur kryetarin e opozits, me varfrin q sipas tyre ka pushtuar kto zona, papunsia e lart dhe pamundsin pr t paguar energjin ka br q shum familje t jetojn n errsir.zgjedhjet e ardhshme parlamentare do t jen nn mbikqyrjen m t rrept ndrkombtare q prej vitit 1991. Kshtu ka deklaruar kryetari i Partis Demokratike Lulzim Basha, gjat nj takimi me banort e disa njsive administrative t rrethit t Mirdits. Basha, tha se kryeministri Edi Rama shtetin e ka ne funksion t krimineleve dhe hajdutve q jan pran tij.

N takimin me banort Basha ka shpalosur platformn pr bujqsin. Spas tij 150 milion euro n vit do t jet buxheti pr kt sektor.

Lexoni dhe kete

PËRZGJEDHJA E KANDIDATËVE PËR DEPUTETË NË PARTINË DEMOKRATIKE

Komisioni i vlerësimit të Kandidatëve pranë PD-së përmbylli të enjtën proçesin për përzgjedhjen e kandidatëve …