BASHKEBISEDIM ME STUDENTET E EKSELENCES SE SHKODRES

Ministri i jashtem Ditmir Bushati dhe zv/kryeministrja Senida Mesi zhvilluan pasditen e se merkures nje takim ne bibloteken shkencore te Universitetit te Shkodres. Ne kete takim merrnin pjese rektori Adem Bekteshi dhe dekane te fakulteteve te Shkodres. Gjithashtu, te ftuar ishin edhe studente te ekselences. Gjate takimit, ministri Bushati deklaroi se sot shkollat jane perballe nje sfide te madhe per te pergatitur brezat e se ardhmes.

Nderkohe zv/kryeministrja Mesi tha se po shihet mundesia per rishikimin e mesatares se studenteve qe duan te aplikojne per mesuesi.

Gjate takimit, studentet diskutuan me dy perfaqesuesit e qeverise me sfidat qe ato perballen ne universitet dhe mundesine e gjetjes se nje vendi pune.

Lexoni dhe kete

URIMET DHE VIZITAT PER FESTEN E FITER BAJRAMIT

Mbarësi dhe më shumë paqe e dashuri në familje. Ky ka qenë urimi kryesor i …