Tuesday , 19 November 2019

Bashkepunim mes Shkodres dhe Drenasit

Ėshtė organizuar njė memorandum bashkėpunimi  ndėrmjet Bashkisė Shkodėr dhe Komunės sė Drenasit, ku synohet tė rritet bashkėpunimi institucional dhe tė ndėrtohen mekanizma pėr rritjen e kapaciteteve ekonomike. Ahmet OMI nenkryetar I Bashkisė Shkodėr vlerėson bashkėpunimin ndėrmjet dy vendeve.

Me tej ka folur dhe drejtori I drejtorisė pėr bujqėsinė dhe zhvillimin ekonomik ne Drenas, Skender Hasi i cili ka vleresuar kete marreveshje shume te rendesishme.

 

Me anė tė kėtij bashkėpunimi synohet tė promovojė bashkėpunimin kulturorė, ekonomik dhe tė implementojė bashkėpunimin e projektve qeveritare dhe tė donatorėve.

Lexoni dhe kete

RESTAUROHET KISHA E “SHEN PREMTES” NE BALLDRE

Kisha e “ShĆ«n Premtes” nĆ« Balldre tĆ« LezhĆ«s monument kulture i kategorisĆ« sĆ« parĆ« i …