Wednesday , 29 June 2022

Bashkia garanton parate e Vllaznise

Vllaznia nuk do tė ketė mė probleme pagesash, madje pėrveē rrogave do tė jepen herėpashere edhe premio pėr tė motivuar edhe mė shumė futbollistėt. Nė kėtė konkluzon ėshtė arritur nė mbledhjen e sotme tė Kėshillit Bashkiak Shkodėr.

Pėrveēse janė miratuar pasqyrat financiare tė klubit pėr vitin e kaluar, anėtari I Kėshillit Mbikėqyrės tė Klubit, Luan Heta, njėkohėsisht edhe kėshilltar I Bashkisė ka kėrkuar nga ana e Bashkisė qė tė gjejė fondet e duhura pėr mbylljen e bilancit financiar tė kėtij viti. Ky propozim I tij ka gjetur mbėshtetjen edhe tė kėshilltarėve tė tjerė dhe me shumė siguri nė ditėt e para tė muajit dhjetor do tė ketė njė tjetėr mbledhje vetėm pėr Vllazninė pikėrisht pėr punėn e fondeve.

Pėrveē ēėshtjes sė Vllaznisė, kėshilltarėt si rrallėherė tjetėr kanė miratuar pa asnjė kundėrshtim gjashtė pikat e tjera tė rendit tė ditės duke bėrė qė kjo mbledhje tė mbyllet Brenda vetėm pak minutave

Lexoni dhe kete

VULAJ: VLLAZNIA KLUB HISTORIK, JAP MƋ TƋ MIRƋN PƋR TƋ

Kristijan Vulaj konsiderohet si blerja mĆ« e rĆ«ndĆ«sishme e VllaznisĆ« nĆ« merkaton e kĆ«saj vere. …