Friday , 23 October 2020

BASHKIA M. MADHE, KESHILLTARET E DJATHTE: TRANSPARENCE PER TE ARDHURAT

N mbledhjen e radhs t kshillit bashkiak, kshilltari I partis demokratike Gjovalin Veshtaj ka riprsritur krkesn ndaj bashkis Malsi e Madhe pr t br publike shifrat e t ardhurave. Sipas keshilltarit demokrat nuk sht normale ndrsa po hartohet paketa e re fiskale pr 2017- en t mos ket asnj t dhn pr t ardhurat gjat vitit 2016.

N mbledhjen e kshillit bashkiak jan miratuar me shumic votash pikat e rendit t dits projekti i ndihmes ekonomike dhe paaftesise per muajin Nentor 2016, ndryshimi i planit te ardhurave, si dhe miratimin per zevendesimin e keshilltareve Pjerin Spathari dhe Viktor Popaj.

Gjat mbledhjes nuk kan munguar akuzat pr heqjen nga listat t familjeve n nevoj pr ti zevendsuar me militant t partis socialiste.

 

Lexoni dhe kete

100-VJETORI I LINDJES SË SHËN GJON PALIT TË DYTË

Kisha Katolike Shkodër ka organizuar një meshë pasditën e së enjtes me rastin e 100-vjetorit …