Sunday , 25 October 2020

Bashkia reagon ndaj deklaratave te deputetit Balla!

Pas akuzave t deputetit socialist Taulant Balls, se n bashkin Shkodr jan punsuar, apo strehuar persona me rekorde kriminale ka reaguar Bashkia Shkodr ku i cilson akuzat e deputetit t pavrteta. N deklaraten e br pr shtyp i bn me dije opinionit publik , se kjo sht nj deklarat e pavrtet e qllimshme dhe dashakeqe , q ka pr qllim pr t shmangur dhe transferuar vmendjen nga atmosfera e zymt , nga realiteti I dhimbshm dhe kaosi n t cilen sht zhytur sot politika dhe institucionet q렠 qeverisin vendin.

Nga ana e bashkise Shkider i bht ftes Balles q t vij e t vizitoj qytetin e Shkodrs, t takoj qytetart, le t t dal e t shoh rrug m rrug , t vizitoj렠 edhe bashkin e saj, pse jo dhe t takoj zyr m zyr punojsit e saj, le t shohi n syt e tyre, n buzeqeshjen e tyre , n rinin e tyre , vitalitetin seriozitetin , staturen e ktyre punojsve se sa kriminal딠 jan ato persona.

Me tej deklarata vijon Shresojm q zoti Balla do ta kuptoj, se jan pikrisht kto djem dhe vajza q I kan ndryshuar faqen qytetit t Shkodrs , q I kan kthyer emrin dhe traditen e mir q ka pasur dikur ky qytet , q e kan br렠 t jet modeIi I puns edhe pr bashkit e tjera. Jan kto punojs, q e shndrruan kt qytet, q Ju dhe kolegt tuaj para 8 vitesh e lat n mjerim, n errsir , pa shpres, pa jet, pa infrastrukture. Nese Balal ka informacione atehere duhet t ket kurajon e t deklaroj me emr personat , q sipas tij, paskan rekorde kriminale, e q렠 qenkan pjes e administrats s Bashkis Shkodr, pasi nj gj e till sht lehtsisht e verifikueshme , qoft n internet, n ebin e bashkis, apo kudo. Deklarata nga ana e Bashkis Shkodr mbyllet me fjalt Balla duhet t vizitoj pasi duhet t vetpastrohet dhe do t kulturohet .

Lexoni dhe kete

PËRZGJEDHJA E KANDIDATËVE PËR DEPUTETË NË PARTINË DEMOKRATIKE

Komisioni i vlerësimit të Kandidatëve pranë PD-së përmbylli të enjtën proçesin për përzgjedhjen e kandidatëve …