Saturday , 20 April 2019

BASHKIA SHKODER PROBLEMATIKE PER QENTE E RRUGES

Qent endacake tashm jan nj problem q spo gjen zgjidhje n Bashkin Shkoder. Ky problem sht i prekshme do dit nga banoret e qytetin pasi n do rrug apo rrugic takon kto qenie q rrezikojn jeten e kalimtareve. Sipas kryeveterinerit Kraja shoqata t cilat prfitojn fonde nga bashkia Shkder po I keqprdorin dhe nuk po zgjidhin kt problem.

Kraja m tej thekson se kto shoqata t cilat duhet t mbrojn qent endacak ato I stirilizojn e m pas I hedhin n kazan mbeturinash, nje veprim I cili nuk duhet lejuar.Kryeveterineri Kraja pohon se jan plotsuar t gjitha dokumentacionet per zgjidhjen e ketij problem dhe do t dorzohen pran organeve t drejtsis sepse ky problem nuk po gjen zgjidhje as nga Bashkia Shkoder dhe as nga Shoqatat.

Prej kohesh eshte dhene alarmi per zhdukjen e qeneve te rruges. Ndersa me rritjen e temperaturave rritet edhe rrezikshmeria e tyre dhe perhapja e semundjeve.

Lexoni dhe kete

“BILBILAT E VEGJEL TE SHKODRES KENDOJNE”, MBYLLET NATA E FUNDIT

Mbrëmjen e së mërkurës është përmbyllur nata e tretë dhe e fundit e festivalit “Bilbilat …